W Bydgoszczy niestety porażka

Niedziela, 08 Październik 2017, 18:37:05

W Bydgoszczy niestety porażka

W hicie czwartej kolejki Artego okazało się lepsze od naszych dziewczyn. Podopieczne trenera Tomasz Herkta pokonały nasz zespół 92:80 i tym samym zaliczyły czwarte zwycięstwo. My wciąż mamy na koncie tylko jedną wygraną w czterech meczach.

Dzisiejszy pojedynek zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Mierzyły się zespoły, które w poprzednim sezonie pomiędzy sobą rozstrzygnęły rywalizację o brązowe medale. Wówczas nasze dziewczyny były zdecydowanie lepsze. Przed dzisiejszą batalią w zdecydowanie lepszej sytuacji były jednak bydgoszczanki, które miały na koncie komplet zwycięstw. Polkowiczanki przystąpiły do tego z zaledwie jednym wygraną, ale z nieobecna ostatnio Artemis Spanou w składzie. Niestety już w pierwszej kwarcie urazu doznała Theresa Plaisance i nasze dziewczyny musiały sobie radzić bez amerykańskiej środkowej. W pierwszej kwarcie mecz był wyrównany, ale niemal cały czas przewaga była po stronie gospodyń. Po 10 minutach podopieczne trenera Herkta prowadziły 26:22. Potem Artego spisywało się jeszcze lepiej, Agresywna defensywa, bardzo dobra postawa pod tablicami i szybkie kontrataki kończone punktami. W pewnym momencie przewaga gospodyń urosła już do 14 punktów. Równo z syreną kończącą pierwszą połowę meczu do kosza rywalek trafiła z dystansu Alysha Clark i polkowiczanki schodziły do szatni przerwę przy stracie ośmiu punktów co rodziło nadzieje, na nawiązanie wyrównanej walki po zmianie stron.

Początek trzeciej kwarty to był mocny cios gospodyń, które rzuciły 11 punktów z rzędu nie tracąc żadnego. Nie pomógł czas wzięty przez trenera Dikeoulakosa. Bydgoszczanki świetnie broniły i organizowały skuteczne akcje w ataku. Pierwsze punkty nasze dziewczyny w tej kwarcie zdobyły po blisko pięciu minutach gry. W drugiej części trzeciej kwarty polkowiczanki zaczęły grać trochę lepiej i na ostatnie 10 minut wychodziły przy wyniku 74:56.

W ostatniej odsłonie polkowiczanki starały się odrabiać straty, ale na niewiele się to zdało. Bardzo słaba defensywa ułatwiła zadanie miejscowym, które ostatecznie pokonały polkowiczanki 92:80.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 92:80

(26:22, 26:22, 22:12, 18:24)